Денис Шмигаль
Багато позитивних змін, програм, реформ та результатів. Є чим пишатися, є про що розповісти. Підтримка громадян, особливо найбільш вразливих верств населення у 2021 році була одним з основних завдань в умовах пандемії. За рік нам вдалося 10 разів підвищити виплати різним категоріям пенсіонерів, зокрема:
- Двічі були підвищені мінімальні виплати для тих, хто має повний стаж.
- Проведено індексацію для непрацюючих і працюючих пенсіонерів.
- Суттєво збільшені доплати військовим пенсіонерам, а також мінімальні пенсії для чорнобильців.
- Другий рік поспіль здійснюються доплати українським пенсіонерам за віком.
Як наслідок, із грудня середня пенсія в Україні досягла майже 4-х тисяч гривень. А мінімальна зарплата – 6,5 тисяч гривень. Повністю забезпечили Україну вакцинами проти COVID-19. Від початку 2021 року поставлено більш ніж 40 мільйонів доз безпечних і перевірених вакцин. Усі громадяни отримали змогу щепитися безкоштовно. Найближчим часом буде щеплено 50% дорослого населення.
Крім того, вакцин буде достатньо й на весь 2022 рік.
Загалом у 2021 році Уряд витратив більш ніж 35 мільярдів гривень на фінансування протидії COVID-19. Це і доплати медикам, і закупівля кисню та кисневих станцій, і фінансування тест-лабораторій, і багато іншого.
У 2021 році ми систематично покращували систему охорони здоров'я. Перш за все, підвищено зарплату лікарям у середньому на 30%. Розширено майже на 50% програму "Доступні ліки", якою користуються сьогодні три мільйони пацієнтів. Закуплено більш як 700 нових автомобілів швидкої допомоги. Оновлено сотні приймальних відділень опорних лікарень та закуплено сотні одиниць медичного обладнання. Збільшено фінансування профілактики та лікування онкозахворювань, інфарктів, інсультів та інших хвороб.
Суттєво збільшено видатки освіті в Україні. У 2021 році МОН отримало на 26 мільярдів гривень більше, у порівнянні з 2020 роком. Зарплати українських учителів зросли більш ніж на 25%. Якщо у вересні 2020 року зарплата вчителя першої категорії складала майже 10 тисяч гривень, то сьогодні вона становить 13 тисися гривень.
Понад 61 тисячу українських вчителів забезпечено сучасною комп'ютерною технікою. Модернізовано у школах більш ніж 1300 харчоблоків. Розроблено та впроваджується корисне та здорове меню. Продовжується розвиток платформи "Всеукраїнська школа онлайн". На ній уже 1800 різних уроків із 73-х курсів.
Продовжується активна цифровізація державних послуг. На порталі "Дія" додалося більш ніж 20 електронних послуг, та 15 – у застосунку "Дія". Упроваджено 6 нових цифрових документів, зокрема внутрішній і міжнародний COVID-сертифікати.
Запроваджено нову Єдину інформаційну систему в соціальній сфері, що дасть можливість автоматизувати всі процеси в галузі та зменшити час отримання послуг. Система дозволить економити для держбюджету приблизно 10 мільярдів гривень щорічно.
Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію з ЄС за 2021 рік зріс до 61%. Крім того, ми уклали угоду про Спільний авіаційний простір, або так званий "авіаційний безвіз".
Розпочато предметний діалог щодо оновлення митних тарифів із метою перегляду Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Започатковано діалог з ЄС щодо Європейського зеленого курсу. Сформовано дорожню карту щодо трансформації вугільних регіонів – перші проєкти будуть реалізовуватись уже цього року.
Завершили 2021 рік із рекордним за всю історію доларовим ВВП – майже 200 мільярдів доларів. Уперше в історії незалежності середня зарплата в Україні становить 550 доларів. За рік вона зросла більш ніж на 19%.
У 2021 році іноземні інвестиції стали рекордними за останні 5 років і склали, за оцінками Національного банку, майже 6,5 мільярдів доларів. Державний бюджет у січні-листопаді 2021 року виконано на 104%. Це на 47 мільярдів гривень більше, ніж очікувалося. Дефіцит держбюджету завдяки виваженій та ефективній борговій і бюджетній політиці за 11 місяців склав лише 1,4% ВВП.
У 2021 році маємо третій за розміром обсяг експорту із 1996 року. Станом на 29 грудня експорт товарів з України склав 67,7 мільярді доларів. Більше наша країна експортувала лише у 2012 (68,8 мільярдів) і 2011 (68,3 мільярдів) роках. Водночас тоді значно більшим був й імпорт – 84,7 і 82,6 мільярдів доларів відповідно. Тоді як станом на 29 грудня 2021 року загальний імпорт склав 72,84 мільярди доларів.
Запуск ринку землі – історичний крок у 2021 році. Українські громадяни отримали можливість вільно розпоряджатися своєю власністю.
Станом на середину грудня 2021 року в Україні уклали 61 тисячу угод купівлі-продажу земельних ділянок. Ринок землі працює прозоро, спокійно та без конфліктів – справедливість для українців у цьому питанні відновлена.
Невід'ємною частиною економічної політики Уряду у 2021 році стали антикризові програми підтримки економіки та бізнесу. У березні відбувся запуск програми доступного іпотечного кредитування, і за цей час уже укладено 1300 договорів на суму більш ніж 1,1 мільярд гривень. Загалом за 10 місяців 2021 року видано іпотечних кредитів на понад 7 мільярдів гривень, що у 2,5 раза більше, ніж минулого року.
Збільшили статутний капітал "Укрфінжитла" на 20 мільярдів гривень, що дозволить щорічно забезпечувати тисячі українських родин власними домівками. У межах президентської програми "5-7-9" у 2021 році було видано майже 65 мільярдів гривень доступних кредитів, що втричі більше, ніж у 2020 році. Майже 7 мільярдів гривень видано в межах програми портфельних гарантій від держави.
Понад 30 тисяч бізнесів із різних регіонів та галузей отримали дешевий ресурс для розвитку та підтримки власної справи. Запустили також за ініціативи Президента програми прямих та цільових виплат для малого та середнього бізнесу в загальному об'ємі 15 мільярдів гривень.
Джерело: Facebook