Фото з мережі Інтернет
У кожному районі столиці є бомбосховища, у яких можуть сховатися жителі міста в разі вторгнення ворога
Про це повідомляє інформаційний портал "Мой Киев" із покликанням на коментарі голови Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука для "РБК Україна".
На тлі загострення російської агресії у Києві гостро постало питання, де громадянам можна перечекати обстріл ворога у разі його нападу на місто. У місті є достатньо таких місць, включно з підвалами багатоповерхівок, підземними переходами, паркінгами і станціями метро. Нині у столиці така кількість бомбосховищ:
- Голосіївський район – 515;
- Дарницький район – 508;
- Деснянський район – 308;
- Дніпровський район – 322;
- Оболонський район – 289;
- Печерський район – 274;
- Подільський район – 202;
- Святошинський район – 320;
- Солом'янський район – 573;
- Шевченківський район – 682.
Детальну мапу зі вказаними об'єктами раніше оприлюднила КМДА. Водночас є сховища, які перейшли у приватну власність. Нові власники не дають владі провести інвентаризацію, а тому місто не може дозволити людям евакуюватися туди у випадку небезпеки.
Ткачук додав, що за 8 років у Києві збільшили кількість об'єктів цивільного захисту до майже 5 тисяч, але з них 19% у стані "неготові". У таких приміщеннях громадяни можуть перебувати всього кілька годин, щоби перечекати "критичний момент". Вони не обладнані для тривалого перебування: там немає запасу харчів і води. А ось у підготовлених бомбосховищах обстріли можна перечекати 2-3 доби.
Головний спосіб оповіщення населення про дії у разі виникнення надзвичайної ситуації – це передача повідомлення через квартирні та зовнішні гучномовці, а також через місцеві станції радіомовлення та телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.
За оцінкою західних та української розвідок, Росія спробує вторгнутися з понад 100 тисячним військом вже цієї зими. На тлі загрози повномасштабної російської агресії в Україні набув чинності закон про основи національного спротиву. Указано, що провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони України належить Силам територіальної оборони ЗСУ.
До територіальної оборони можуть вступати містяни навіть без досвіду військової служби. Для зарахування необхідно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і підписати контракт добровольця територіальної оборони.
Влада готується до будь-яких варіантів розвитку подій, щоб не лише відбити можливу агресію східного сусіда, а й захистити громадянське населення.
Нагадаємо, що Кличко обговорив тероборону Києва із послом США.